Strefa wiedzy
Menu

Dr Gerard

Analiza biznesowa portfela produktowego marki.
drGerard1
Problem

Dr Gerard to marka nr 4 na rynku ciastek pakowanych, zdominowanym przez globalnych potentatów Mondelez i Bahlsen (z wyłączeniem kategorii impulsowej). Nr 1 na rynku wafli, głównie za sprawą swoich pysznych Pryncypałek.

Swoją pozycję i rozwój zawdzięczał konsekwentnej strategii innowacji produktowych. W pewnym momencie wzrosty rynkowe mocno straciły jednak na impecie. Miało to bezpośredni związek z ogromną liczbą jednostek produktowych, które mocno nadszarpnęły efektywność produkcyjną i komercyjną Dr Gerarda. Ambitna, ale nierozważna strategia innowacji produktowych stała się istotnym problemem dla kolejnego etapu rozwoju. Mimo to, wewnątrz organizacji wiecznie żywa była myśl o rozwijaniu się poprzez jeszcze większą liczbę nowych jednostek produktowych.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/meltingpot/public_html/wp-content/themes/meltingpot2016/includes/sections/subpages/caseStudy/_sections.php on line 2
Wyzwanie

Uporządkowanie portfolio produktów zgodnie z efektywnością kosztową i logistyczną. Ułatwienie zarządzania i zwiększenie możliwości komercjalizacji z jednoczesnym zrobieniem miejsca na półkach dla nowych linii produktowych opracowywanych przez dział R&D.

Proces
  • Analiza wyników sprzedażowych w 3 kategoriach dla Dr Gerard i konkurencji – impulsowej (0-100g), familijnej (100-650g), luzów (650g+).
  • Analiza wyników sprzedażowych w 7 kategoriach produktowych dla marek konkurencyjnych i Dr Gerarda – zestawienie efektywności przychody per SKU dla każdej z nich.
  • Analiza portfolio marki Dr Gerard i pozostałych – tendencje i rozwiązania opakowaniowe, wagowe, itp.
Rozwiązanie

Powstała precyzyjna rekomendacja odnośnie tego co należy zrobić z poszczególnymi indeksami, a także prognoza rentowności wszystkich SKUs, dzięki czemu średnia efektywność kosztowa – income per index powinna znacząco wzrosnąć.

Zobacz inne case studies:
Trwa ładowanie